Nie truj powietrza

Gmina Lublin w ramach działań edukacyjnych służących poprawie jakości powietrza rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt. „Nie truj powietrza – miej wpływ na to,czym oddychasz.

7 października 2014 r. w Trybunale Koronnym odbyła się konferencja zorganizowana przez Gminę Lublin „Nie truj powietrza – miej wpływ na to czym oddychasz”.
Na konferencji zostały omówione tematy związane z ochroną powietrza. Szczególną uwagę zwróciła kwestia wpływu niskiej emisji na jakość otaczającego nas powietrza oraz metody jej przeciwdziałania.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie reprezentowali Leszek Żelazny Lubelski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska oraz Arkadiusz Iwaniuk Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie, który przedstawił prezentację pt. ”Monitoring jakości powietrza w Polsce na przykładzie województwa lubelskiego”.

Gmina Lublin w ramach działań edukacyjnych służących poprawie jakości powietrza rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt. „Nie truj powietrza – miej wpływ na to,czym oddychasz – kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania niskiej emisji”. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który wyjaśnia czym jest niska emisja, dlaczego jest szkodliwa i jak możemy się przed nią chronić.

strona informacyjna UM Lublin

linki do filmu

Film został zrealizowany w ramach projektu Nie truj powietrza- miej wpływ na to czym oddychasz- kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania „niskiej emisji” współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.